Zapomniani Bohaterowie

Żołnierze Wyklęci - Zapomniani Bohaterowie na facebook
FUNDACJA ''PAMIĘTAMY''
MUZEUM ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH w Ostrołęce
THE DOOMED SOLDIERS
Freedom And Independence
NATIONAL ARMED FORCES
Instytut Pamięci Narodowej
Zeszyty Historyczne WiN-u
GLAUKOPIS - Pismo Społeczno-Historyczne
Historia miejscowości Gminy Urszulin
ENDECJA.pl
Brygada Świętokrzyska NSZ

Leopold Okulicki
KAMPANIA WRZEŚNIOWA 1939


www.michalkiewicz.pl - strona autorska Stanisława Michalkiewicza
ALBUM POLSKI - Nasze Małe Ojczyzny
Witryna poświęcona twórczości i życiu Józefa Mackiewicza (1902 - 1985)
Łysiakmania
WOLNI i SOLIDARNI
13grudnia.org.pl
Żarowska Izba Historyczna
Strony Patriotyczne
SURGE POLONIA
Polsko-Polonijna Gazeta Internetowa KWORUM
Ogrody Wspomnień
Blog > Komentarze do wpisu
Zmarła córka mjr. "Łupaszki" - APEL !
Zmarła Barbara Szendzielarz córka legendarnego mjr. Zygmunta Szendzielarza ps. "Łupaszka"


Maj 1944, Punżanki, woj. wileńskie. Rtm Zygmunt Szendzielarz "Łupaszka" (d-ca 5 Brygady Wileńskiej AK) z córką Barbarą na koniu. Fot. Sergiusz Sprudin.

Szanowni Państwo !

W piątek 30 marca 2012 r., w wieku 73 lat zmarła Barbara Szendzielarz (ur. 16 XI 1939 r.) - córka legendarnego mjr. Zygmunta Szendzielarza ps. "Łupaszka". Jak  poinformował Dom Pomocy Społecznej "Kombatant", w którym mieszkała Pani Barbara, nie są oni w stanie sfinansować pochówku córki mjr. "Łupaszki" w symbolicznej mogile swojego ojca, na Cmentarzu  Powązkowskim (wojskowym) w Warszawie, gdzie Śp. Barbara Szendzielarz chciała być pochowana.

Maj 1944, Punżanki, woj. wileńskie. Rtm Zygmunt Szendzielarz "Łupaszka" (d-ca 5 Brygady Wileńskiej AK) z córką Barbarą. Fot. Sergiusz Sprudin.

Barbara Szendzielarz, córka rtm Zygmunta Szendzielarza "Łupaszki" (d-cy 5 Brygady Wileńskiej AK). Fot. Sergiusz Sprudin.

Rtm Zygmunt Szendzielarz "Łupaszka" z córką Barbarą. Fot. Sergiusz Sprudin.

W związku z tym w imieniu znajomych oraz przyjaciół zwracam się z prośbą o pomoc. Nie może bowiem tak być, że ludzie, którzy cierpieli w czasach komuny niedolę zostają zapomniani również po śmierci. Nie pozwólmy, by ten los spotkał zmarłą córkę wielkiego Bohatera, który dla Polski poświęcił swoje życie oraz rodzinę. Kochani APELUJEMY pomóżcie w organizacji pochówku Pani Barbary Szendzielarz.

Rtm Zygmunt Szendzielarz "Łupaszka" przy siedzącej na koniu córce Barbarze Szendzielarz. Fot. Sergiusz Sprudin.

Zbiórkę pieniędzy na pogrzeb Barbary Szendzielarz organizuje Małgorzata Gosiewska, warszawska posłanka Prawa i Sprawiedliwości i prezes Fundacji Nasza Solidarność.

Datki na pochówek można wpłacać na specjalny numer konta:

Fundacja „NASZA SOLIDARNOŚĆ”
ul. Nowy Świat 42/4
00-363 Warszawa


Nr IBAN: (PL) 41 1020 1156 0000 7002 0113 1465

(SWIFT: BPKO PL PW)

z dopiskiem:
„DAROWIZNA na pogrzeb Barbary Szendzielarz”

Fundacja "Nasza Solidarność" po dokładnym rozliczeniu przedłoży do publicznej wiadomości sprawozdanie finansowe, a ewentualne środki, które pozostaną zostaną przeznaczone na upamiętnianie Żołnierzy Wyklętych.

Akcję wspiera też Radio Wnet. Na Facebooku utworzono specjalną stronę na której będą zamieszczane informacje w jaki sposób można przekazać "cegiełki" na pochówek Barbary Szendzielarz, a także kiedy odbędzie się jej pogrzeb. Szczegóły na:


Osoby, które chciałyby pomóc przy organizacji pogrzebu mogą też kontaktować się z pracownikami biura poselskiego Małgorzaty Gosiewskiej przy ul. Żelaznej 75 w Warszawie.


Kontakt telefoniczny pod nr:
  • (22) 620 28 58
E-mail:
CZEŚĆ JEJ PAMIĘCI !

Maj 1944, Punżanki, woj. wileńskie. Rtm Zygmunt Szendzielarz "Łupaszka" z córką Barbarą. Fot. Sergiusz Sprudin.

Źródło: mediaRP.pl; Fronda.pl

Obejrzyj film dokumentalny Z archiwum IPN - "Łupaszka":
Na temat mjr. "Łupaszki" i jego żołnierzy czytaj więcej:
Strona główna>
wtorek, 03 kwietnia 2012, gregg71

Polecane wpisy

Komentarze
Gość: bolko1, *.dsl.dynamic.t-mobile.pl
2012/04/03 19:26:09
Fajna malusia moja wnusia Julia jest mniej więcej w tym samym wieku dziś jak córka mjr Łupaszko wtedy. Wielki szacunek.
-
Gość: Adam, *.wsip.com.pl
2012/04/04 11:30:12
Zbiórkę popieram, trzeba podtrzymywać pamięć o bohaterach. Tylko dlaczego takie wydarzenia są upolityczniane i firmowane nazwiskami polityków?? A już miałem wpłacić pieniądze...
-
2012/04/04 11:40:33
A jakie to w TYM przypadku ma znaczenie... polityk, jak każdy inny człowiek, jest przyzwoity lub nie, a o jego intencjach świadczą też jego czyny, podejmowane inicjatywy, poparcie dla takich czy innych działań. W końcu Pani Gosiewska nie podjęła się działań popierających np. Manifę, czy Palikota, ale próbuje doprowadzić do spełnienia ostatniej woli córki mjr. "Łupaszki"... to chyba o czymś świadczy, nieprawdaż?!
Pozdrawiam !
-
Gość: bolko1, *.dsl.dynamic.t-mobile.pl
2012/04/04 14:24:24
Cóż ja mam powiedzieć? Sam od wielu lat żyję na krawędzi ludzkiej wytrzymałości. Przykro jest mi z tego powodu, że taka osoba żyła w cieniu, gdzieś w Domu Starców. Choć z drugiej strony, czy ja miałem lepiej? Też pochodzę z takiej rodziny, z mamy strony. I nie mieliśmy lekkiego życia. Było nas 8-ro, cztery siostry i czterej bracia, została nas 7-ka. Ale co ja marudzę o sobie. Kiedy będzie pogrzeb pani Szendzielarz-nie pamiętam nawet imienia, ale dzięki internet widziałem zdjęcia tej pani z tatą-Bohaterem Narodowym.
-
Gość: WINiNSZ, *.home.aster.pl
2012/04/06 18:23:27
Najważniejsze ,że się udało !!! Córka Wielkiego Łupaszki - pogromcy bolszewickiej hołoty odbędzie swą ostanią drogę godnie i spocznie w grobie Ojca Zygmunta Szendzielarza. Może kiedyś uda się odszukać i jego zwłoki i z honorami złożyć razem z córką. By to się stało Polska musi być w pełni suwerennym krajem , a nie małym dominium palikota . W piątek wybieram się na pogrzeb p. Barbary . CZEŚĆ JEJ PAMIĘCI !
-
2012/04/06 19:17:03
Cześć i chwała Bohaterom, spotkamy się na Krakowskim Przedmieściu w II Rocznicę zamachu warszawsko-smoleńskiego.